Albánská vinařství 3 v 1 - neděle

Rodonit, Kruje, oblast Drače

Albánská vinařství 3 v 1 - neděle
Albánská vinařství 3 v 1 - neděle
Albánská vinařství 3 v 1 - neděle

Během jednoho dne poznáte a ochutnáte tradiční výrobky ve vyhlášených vinařstvích

Délka 12

Jazyk čeština/angličtina

5

Popis

Objevte kouzlo Albánie během našich výletů

4000 Kč / osoba
Rezervovat

Kde budeme

Rodonit, Kruje, oblast Drače

Rodonit, Kruje, oblast Drače

Během jednoho dne poznáte a ochutnáte tradiční výrobky ve vyhlášených vinařstvích. Konkrétně:

Vinařství Kokomani


Vinařství Kokomani se nachází v kopcovité oblasti - v malé vesničce Eminas. Nabízejí velmi dobré bílé víno Shesh i Bardhe a červená vína: Shesh i Zi (Black Shesh) a Saint Michael Shen Mhill (směs vín ze tří odrůd Cabernet Sauvignon, Petit Verdot a Merlot). Můžete vidět, jak se vyrábí víno od základů, stylově zařízený interiér hostince a prožít lahodnou ochutnávku místních vín a   jídel Vinařství nabízí krásný výhled z restaurace s výhledem na krajinu s Durres a moře v dálce.
Víno je velmi dobré a jídlo naprosto úžasné! Je možné ochutnat 4 druhy jejich vlastních vín a velmi dobrou kombinaci albánských jídel. Kromě pochoutek konzumovaných na místě si z vinařství můžete koupit i takové věci, jako je olivový olej, džemy a vína.   

Vinařství Herta

Po návštěvě Kruje, rodného města národního hrdiny Skanderbega se zastavíme ve vinařství Herta, jehož mottem je: „Z vinného dvora do vaší sklenice“  Díky rodině Osmani vznikla vysoce kvalitní vína, a to italskou technologií "Della Tofolla". Vinařství Herta však není jen obrazem dobrého produktu, ale filozofie, která směřuje k ochutnání přírody, krajiny a lahodných přírodních potravin. Nachází se v krásné oblasti Durrës, na cestě, která vás vede k moři, okolí vinařství nabízí návštěvníkům ideální příležitost vychutnat si sklenku vína.

Kromě nečekané srdečnosti a laskavosti majitele Rosaria a jeho ženy můžete navštívit část jejich vinic.  Skvěle se najíte, ještě lépe napijete, navštívíte jejich sklep, který je spravován opravdu s velkou láskou k jejich práci! Věříme, že zastávka v canti la Herta bude příjemným překvapením,

Mys Rodon a vinařství Duka

Po příjezdu navštívíme mys Rodon, skalnatý poloostrov, který zasahuje do moře. Na tomto skrytém klenotu se nachází zřícenina Skanderbegova hradu a kostel svatého Antonína, které mají historický význam a nabízejí krásný výhled na okolní krajinu. Poté zamíříme do vinařství a vinice Duka. Nakonec prohlídku zakončí večerní přejezd zpět do Durres. Celkově tento výlet nabízí kombinaci historie, přírodních krás a odpočinku, takže je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat albánské pobřeží a vychutnat si místní víno.

Důležité informace

Máte další otázky Pokud jste nenašli veškeré informace co vás zajímají, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte nás