Albánie a bezpečnosť

A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.

Je Albánie bezpečná země? To je asi jedna z prvních otázek, kterou si lidé kladou, když zvažují dovolenou v této skryté perle Jadranu. Víme to, protože se na to často ptají i nás. A chápeme to, protože Albánie je opředena mnoha mýty a předsudky, které o ní přetrvávají dodnes. Ovšem neoprávněně.

Bootstrap Themes
Bootstrap Themes

Albánie je bezpečná země. A nejen to, je to také země s velmi přátelskými a vřelými lidmi. 

To netvrdíme jen tak “od stolu” v pražské kanceláři. My totiž v Albánii už několik let prakticky žijeme. Za poslední dva roky jsme klientům z České republiky prodali na 150 tamních apartmánů, a za tím účelem jsme se na převážnou část roku museli do Albánie přestěhovat. Je to náš druhý, pro některé už dokonce první domov.

I díky tomu vám můžeme s jistotou říct, že dovolené v Albánii se nemusíte bát. Albánci jsou převážně lidé otevřených srdcí a není výjimkou, že vás už při prvním setkání naprosto samozřejmě pozvou k sobě domů. Na kávu a malé pohoštění.

Albánci si navíc v posledních letech začali dobře uvědomovat, že zahraniční turisté budou pro rozvoj jejich země klíčoví. Podle toho se také chovají.     

Albánie je krásná a bezpečná země. A přístavní město Drač, kde budete ubytováni, sice není přeplněno turisty jako jinde v Evropě, ale turistickým centrem už bezesporu je. Najdete zde vše od vynikajícího (a levného) jídla přes služby až po kvalitní zdravotnickou péči. 
   
Odhoďte předsudky a vydejte se Albánii poznat na vlastní kůži. Sami poznáte, že není důvod k obavám a budete se chtít vracet znovu a znovu.